Nasz sklep działa bez zmian. Zamówienia realizowane są zgodnie z informacją przy produkcie.
INFOLINIA | MASZ PYTANIE NAPISZ
+48 512 618 571 +48 17 853 37 10 (od 10.00 do 19.00)

Czym się kierować, wybierając pierścionek zaręczynowy?

09-11-2020

pierścionek zaręczynowy

Decyzja o ślubie to poważna sprawa. To wydarzenie całkowicie odmienia dotychczasowe życie zakochanych, wiążąc ich ze sobą na stałe i sprawiając, że oficjalnie stają się rodziną. Taka prywatna rewolucja musi być zawsze poprzedzona zaręczynami. W naszym kręgu kulturowym przyjęło się, że zaręczyny są inicjowane przez mężczyznę, który pyta wybrankę swojego serca o to, czy zechce zostać jego żoną, jednocześnie wręczając jej pierścionek zaręczynowy. Ten niewielki pierścionek staje się symbolem przyjęcia propozycji zaślubin i na zawsze będzie kojarzył się z uczuciem, które połączyło ze sobą dwoje ludzi. Znaczenie pierścionka zaręczynowego jest więc ogromne! Nic dziwnego, że Panowie mają tak wiele problemów, gdy muszą dokonać odpowiedniego wyboru tego elementu biżuterii dla swojej partnerki. Chcąc jak najbardziej ułatwić im to zadanie, postaramy się w dzisiejszym wpisie wyjaśnić, czym powinno się kierować, wybierając pierścionek zaręczynowy!

Co brać pod uwagę, wybierając odpowiedni pierścionek zaręczynowy?

1. Rozmiar palca partnerki

Z technicznego punktu widzenia najważniejszy wydaje się rozmiar palca ukochanej. Pamiętajmy, że będzie ona nosić pierścionek zaręczynowy na serdecznym palcu prawej dłoni. Jak niezauważenie, nie wzbudzając żadnych podejrzeń zdjąć miarę z tego palca? Najłatwiejszym rozwiązaniem tego problemu jest znalezienie innego pierścionka, który nasza wybranka serca nosi na tym palcu i zabranie go ze sobą do jubilera, aby ten mógł ocenić, jaki rozmiar biżuterii będzie dla niej odpowiedni.

2. Gust ukochanej

Wybierając pierścionek zaręczynowy, musimy pamiętać, że prawdopodobnie będzie on noszony przez partnerkę codziennie do końca życia, a więc musi się on jej podobać! Pierścionek powinien być dopasowany do upodobań kobiety. Najlepiej dokładnie przyjrzeć się biżuterii, jaką nosi na co dzień i dopasować do tego stylu wygląd pierścionka zaręczynowego. Niektóre kobiety wolą klasyczne wzory, inne preferują subtelną, a nawet minimalistyczną biżuterię, a jeszcze inne lubią ekstrawaganckie i nowoczesne formy. Miłośniczki tradycyjnych ozdób na pewno będą zachwycone pierścionkiem zdobionym jednym kamieniem szlachetnym (np. diamentem), te, które wolą odważne wzornictwo pokochają pierścionki zdobione wieloma kamieniami (mogą być różnokolorowe).

3. Rodzaj kamienia szlachetnego

Przed zakupem pierścionka zaręczynowego dobrze jest dowiedzieć się, jakie kamienie szlachetne lubi partnerka. Pierścionki zaręczynowe mogą być bowiem zdobione: cyrkoniami, diamentami, szmaragdami, rubinami, topazami, ametystami, tanzanitami lub szafirami. Barwa kamienia szlachetnego oraz jego rozmiar musi być dopasowany do upodobań przyszłej narzeczonej, aby każdego dnia mogła się nim cieszyć.

4. Kolor złota

Gdy zdecydujemy już, jaki kamień szlachetny powinien się znaleźć w pierścionku zaręczynowym, powinniśmy przemyśleć sprawę samego złota, z jakiego będzie on zrobiony. Do wyboru mamy białe złoto i to bardziej tradycyjne o żółtej barwie. Żółte złoto to doskonała propozycja dla kobiet lubiących klasyczny styl, białe będzie idealne dla tych Pań, które cenią nowoczesny czy też awangardowy design.