WIOSENNE RABATY do -23% EXTRA Z KODEM: SPRING

Aktualne trendy dotyczące obrączek ślubnych

16-05-2023

Obrączki ślubne stanowią symbol miłości oraz nieskończoności. Z tego powodu od dawna są nakładane na palce przez małżonków podczas składania przysięgi małżeńskiej. Wraz z biegiem lat zmieniały się style oraz popularne projekty obrączek ślubnych. Dzisiaj pary przygotowujące się do ślubu mają szeroki wybór pierścionków, każdy może wybrać je zgodnie z indywidualnymi preferencjami. W tekście przedstawiamy aktualne trendy dotyczące obrączek ślubnych.

Klasyczne style obrączek ślubnych

Jeśli chodzi o klasyczne style obrączek ślubnych, istnieje wiele ponadczasowych wzorów, które nigdy nie wychodzą z mody. Od dawna najczęściej wybierane są proste pierścionki wykonane ze złota. Zazwyczaj przyszli małżonkowie stawiają na okrągły kształt – jest on uważany za najbardziej uniwersalny. Takie modele mogą być noszone zarówno przez kobietę, jak i mężczyznę. Pasują na różne okazje, a także na co dzień, dlatego stanowią doskonały wybór dla osób, którym zależy na noszeniu obrączek ślubnych każdego dnia. Właśnie taki jest zamysł tych pierścionków – mają znajdować się na palcu do końca życia, niezależnie od rodzaju wyjścia czy zakładanych ubrań. Warto kupić więc uniwersalne modele, pasujące do wszystkich stylizacji.

Nowoczesne wzory obrączek ślubnych

W ostatnich latach nowoczesne projekty obrączek ślubnych stały się coraz bardziej popularne wśród par. Te współczesne modele często posiadają unikalne kształty i tekstury, które wyróżniają pierścionki spośród innych. Okrągłe, złote obrączki cieszą się coraz mniejszym zainteresowaniem, chętnie są zastępowane innymi wzorami, a nawet kolorami. Dużą popularnością cieszą się obecnie geometryczne kształty, a także mieszane metale, np. różowe czy białe złoto. Niektóre pary decydują się nawet na dodanie do pierścionków kolorowych kamieni. Ponadto możliwe jest grawerowanie obrączek, ta usługa również cieszy się sporym zainteresowaniem.

Co ciekawe, obecnie coraz więcej par postanawia kupić dwie różne obrączki ślubne. Dawniej zazwyczaj kobieta i mężczyzna nosili takie same pierścionki, różniące się jedynie rozmiarem. Natomiast dziś każdy może wybrać model zgodny z indywidualnymi upodobaniami. Mężczyźni zwykle stawiają na proste modele – okrągłe lub kwadratowe bez żadnych dodatków. Z kolei kobiety lubią eksperymentować i chętnie decydują się na pierścionki zdobione za pomocą kamieni szlachetnych. Niekiedy panie wybierają również kolorowe pierścionki, możliwe jest nawet łączenie ze sobą różnych barw, co z pewnością przyciąga spojrzenie.

Personalizacja obrączek

Dla tych, którzy szukają wyjątkowego sposobu na upamiętnienie szczególnego dnia, jakim jest dzień ślubu, personalizacja obrączek jest świetną opcją. Pary mogą zdecydować się na dodanie grawerunków z istotnymi słowami lub symbolami, które są związane z ich związkiem. Często jest to data ślubu lub niekiedy nawet data poznania. Nierzadko na pierścionkach umieszcza się również imiona zakochanych. Zazwyczaj na damskiej obrączce jest grawerowane imię męża, natomiast na męskiej imię żony. Jest to ciekawy symbol, sprawiający, że biżuteria staje się spersonalizowana. Możliwe jest oczywiście również umieszczenie na niej innych napisów, np. ulubionego cytatu, znaczących słów piosenki czy powiedzenia, które jest charakterystyczne dla zakochanych.

Bez względu na to, jaki styl lub projekt wybierzesz, obrączki ślubne są istotną częścią wyjątkowego dnia ślubu dla każdej pary. Bogaty wybór pierścionków umożliwia wszystkim dopasowanie wyrobów jubilerskich do własnych preferencji. Wybierz obrączki zgodnie z indywidualnymi preferencjami, nie zwracaj uwagi na opinie innych osób, ponieważ najważniejsze, aby biżuteria podobała się Tobie. To Ty masz ją nosić przez całe życie.