Kupuj jeszcze taniej -10% extra RABATU z kodem: DODATKOWE10

Co można wygrawerować na ślubnych obrączkach?

04-09-2021

Kiedyś grawerowanie obrączek nie było modne. Przed ślubem pary wybierały zazwyczaj klasyczne pierścionki z żółtego złota jako symbol swojej miłości. Natomiast dzisiaj jubilerzy oferują bogaty wybór obrączek, a także wiele możliwości ich zdobienia. Jedną z nich stanowi grawer. Na początku dużą popularnością cieszyło się umieszczanie na biżuterii daty ślubu czy imienia ukochanej osoby. Teraz jednak młode pary stają się coraz bardziej kreatywne. Zapoznaj się z ciekawymi pomysłami.

Wśród najpopularniejszych grawerów wykonywanych na obrączkach ślubnych bez wątpienia znajdują się data ślubu oraz imiona osób wstępujących w związek małżeńskich. Jest to częste połączenie, które, mimo że niektórym wydaje się oklepane, nadal jest chętnie wybierane. Data umieszczana wewnątrz obrączki przypomina o ważnym dniu i sprawia, że nawet po wielu latach od ślubu para pamięta, kiedy wybrać się na randkę, by uczcić kolejną rocznicę małżeństwa. Natomiast imię ukochanej lub ukochanego wygrawerowane na obrączce pozwala mieć zawsze przy sobie coś, co kojarzy się właśnie z tą osobą. Możliwości zdobienia biżuterii jest jednak znacznie więcej.

Oryginalne pomysły na grawerowanie obrączek

Ciekawym pomysłem jest wygrawerowanie na obrączkach ślubnych Waszego ulubionego cytatu lub powiedzenia. Być może jest jakieś zdanie, które często wspólne wypowiadacie. Jeśli tak, to warto je umieścić na obrączce, zwłaszcza jeśli cenicie sobie niepowtarzalność. Niektórzy decydują się także na umieszczenie wewnątrz obrączek słów ulubionej piosenki.  Jest to dobry wybór dla pary, która ma utwór towarzyszący jej przez cały związek. Jeżeli fragment tekstu lub tytuł piosenki wiele dla Was znaczą, warto umieścić je na biżuterii, która jest dowodem miłości i wierności.

Do najbardziej oryginalnych pomysłów należą m.in. grawerowanie odcisku palca ukochanej osoby lub fragmentu zapisu EKG. Dzięki temu zawsze będziecie mieli przy sobie coś, co przypomni Wam o żonie lub mężu. Ciekawe jest również zapisywanie imion lub ważnych słów czy cytatów przy pomocy fali dźwiękowych głosu. Dzięki temu obrączki stają się całkowicie personalizowane i wyjątkowe. Te pomysły na grawer stanowią więc doskonałą propozycję dla osób, które cenią sobie oryginalność.