CELEBRUJ DZIEŃ KOBIET -20% EXTRA Z KODEM: MARZEC

Czy pierścionek to dobry pomysł na prezent pod choinkę

06-12-2016

Pierścionek od wieków uznawany był za ważny i wartościowy element. Zawsze pilnie go strzeżono i przekazywano z pokolenia na pokolenie w danym rodzie. Ze względu na swój charakterystyczny kształt nie mający ani początku ani końca uważano go także za symbol wieczności. Dziś pierścionek kojarzy się głównie z symboliką związku i wierności, dlatego decyzja o jego podarowaniu powinna być przemyślana.

Czy warto kupić pierścionek na prezent?

Pierścionek to szczególny element biżuterii nie tylko ze wspomnianych powodów, ale także ze względu na swoją wartość. Wykonany jest przeważnie ze szlachetnych metali o najwyższej jakości. Najczęściej uwieńczony jest tzw. oczkiem czyli szlifowanym kamieniem szlachetnym. W zależności od naszych preferencji, a zwłaszcza upodobań osoby, którą chcemy obdarować, możemy wybrać pierścionek ze złota, srebra, platyny czy metalu, a jego zwieńczeniem będzie zdobienie diamentowe, cyrkonie lub brylanty.

Pierwszy pierścionek dla dziewczyny

Możemy podarować komuś pierścionek nie tylko na zaręczyny. Takie prezent będzie wartościowy np. jako upominek na osiemnaste urodziny czy też dla córki jako pierwszy poważny element biżuterii. Z pewnością będzie towarzyszył jej przez wiele lat w najważniejszych momentach życia. Również chłopak może podarować pierścionek swojej dziewczynie, jednak jest to prezent dość ryzykowny z różnych powodów. Jednym z nich jest to, że zapewne wybranka serca wolałaby pierścionek zaręczynowy, a nie tylko taki w postaci dodatkowej biżuterii.

Zaręczyny w Święta – czy to dobry pomysł?

Kiedy słyszymy słowo pierścionek najczęściej naszym pierwszym skojarzeniem jest określenie ,,zaręczynowy”. Święta to wyjątkowy czas, kiedy ogarnia nas swoista magia. Dla wielu mężczyzn jest to również doskonały czas na oświadczyny. Pamiętajmy, że wszystko zależy od sytuacji. Wiele osób wolałoby zaręczyć się w inny, nieświąteczny dzień, tak by po latach mieć do świętowania dodatkową datę. Z kolei są i tacy, którzy z ogromnym sentymentem będą wspominać Boże Narodzenie ze względu na szczególny moment obietnicy małżeństwa.

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Wybór pierścionka zaręczynowego może być nie lada wyzwaniem. To prawdziwy test dla mężczyzn. Przede wszystkim trzeba dobrać odpowiedni rozmiar pierścionka. Aby to zrobić można poprosić o pomoc siostrę czy przyjaciółkę wybranki, oczywiście z zachowaniem wszelkiej tajemnicy przed ukochaną. Wybierając kamień i kolor warto sugerować się upodobaniami swojej przyszłej żony – czy woli nosić złoto czy srebro, kolory kamień lub klasyczny brylant.

Pierścionek pod choinkę?

Choć na pierwszą myśl pierścionek zaręczynowy pod choinkę jest wspaniałym pomysłem, to jednak warto tę kwestię przemyśleć. Nie zawsze osoby obdarowane chciałyby rozpakować pudełko z pierścionkiem przed całą rodziną, bo ta zazwyczaj zbiera się przy wigilijnym stole. Zaręczyny dla wielu zakochanych powinny być chwilą niezwykle intymną, bez skrępowania spowodowanego nadmiarem świadków. Oczywiście wszystko jest kwestią indywidualną.

Pierścionek jest szczególnie wartościowym prezentem. W połączeniu ze świąteczna atmosferą będzie tym podarunkiem, który będziemy wspominać przez wiele lat.