-10% ekstra na wszystkie produkty. Skorzystaj z kodu DODATKOWE10 i kupuj jeszcze taniej tylko przez:

Dlaczego pierścionki Swarovskiego cieszą się taką popularnością?

22-12-2020

Swarovski to rodzinna firma z długą tradycją. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i najlepiej znanych marek na całym świecie! Jej początki sięgają XIX wieku, a dokładnie roku 1895, kiedy to jej założyciel Daniel Swarovski opatentował unikatową technologię wytwarzania tych wyjątkowych kryształów. Te hipnotyzujące swoim olśniewającym blaskiem małe dzieła sztuki szybko podbiły serca kobiet na całym świecie!


Czym tak właściwie są kryształki Swarovskiego?


Wszyscy znamy je jako kryształki Swarovskiego, jednak nie są to prawdziwe kryształy powstające w naturalnych procesach geologicznych. Tak naprawdę jest to szkło ołowiowe, które zostaje poddane specyficznej obróbce szlifierskiej na specjalnie zaprojektowanych do tego maszynach. Pierwsze tego typu urządzenie zostało skonstruowane przez założyciela firmy i jest wykorzystywane do dzisiaj. Był to prawdziwie rewolucyjny wynalazek, ponieważ umożliwiał realizację o wiele dokładniejszych i bardziej szczegółowych szlifów niż te, które były dotychczas wykonywane przez najbardziej nawet cenionych na świecie mistrzów szlifowania ręcznego! 


Dzięki swoim charakterystycznym szlifom kryształki Swarovskiego stają się łudząco podobne do prawdziwych diamentów. Taka też była idea Daniela Swarovskiego, który mówił, że pragnie stworzyć diamenty dostępne dla wszystkich. Uszlachetnione, a następnie precyzyjnie szlifowane szkło jest doskonałą imitacją drogocennych diamentów lub naturalnych kryształów górskich. Jego wielką zaletą jest zdecydowanie niższa cena, dzięki czemu mogą sobie na nie pozwolić ludzie, których nie stać na zakup oryginalnych diamentów. To właśnie ich lśniąca struktura, w której odbijają się refleksy światła, a także niezwykły sposób, w jaki mienią się i błyszczą, stała się główną przyczyną ich ogólnoświatowej sławy.


Co sprawia, że pierścionki Swarovskiego są popularne?


Sekretem pierścionków Swarovskiego (tak samo jak i innych części biżuterii tej firmy) są oryginalne kryształy urzekające swoim niecodziennym pięknem oraz hipnotyzującym blaskiem. Sposób, w jaki są szlifowane ich krawędzie, jest staranny i wyrafinowany, dzięki czemu zyskują one mieniącą się niewiarygodnie wręcz strukturę. Do złudzenia przypominają prawdziwe diamenty, ale ich kolorystyka jest znacznie bogatsza. Wybierając dla siebie odpowiedni pierścionek, możemy przebierać w różnorodnych barwach różniących się od siebie subtelnymi niuansami. Pierścionki z kryształami Swarovskiego mogą czarować nas intensywnymi kolorami albo zachwycać delikatnymi, przeziernymi formami zabarwionymi finezyjnymi pigmentami. 


Wśród różnych modeli pierścionków Swarovskiego znajdą coś dla siebie zarówno miłośniczki biżuterii dekorowanej pojedynczymi, dużymi kamieniami, jak i osoby, które wolą ozdoby wysadzane mnóstwem drobnych kryształków. W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, możemy kupić pierścionki inspirowane stylem retro albo postawić na nowoczesne wzornictwo, którego głównym wyznacznikiem jest minimalizm. Bogato zdobienia tych pierścionków, piękne projekty oraz nadzwyczajny blask kryształów sprawiają, że są to jedne z najchętniej kupowanych na całym świecie dodatków biżuteryjnych. To doskonały pomysł na prezent dla samej siebie albo dla naszych najbliższych, którym chcemy podarować rzecz wprawiającą w zachwyt i zdumienie.