Kupuj jeszcze taniej -10% extra RABATU z kodem: WAKACJE

Jak dobrać łańcuszek do zawieszki?

02-07-2021

Bogaty wybór zawieszek pozwala na ich swobodne dopasowanie do różnych łańcuszków. Podczas wyboru należy jednak kierować się pewnymi zasadami. Pozwolą one uzyskać niepowtarzalny wygląd biżuterii zakładanej zarówno na ważne wyjścia, jak i na co dzień. W tym wpisie przygotowaliśmy wskazówki, dzięki którym dobierzesz zawieszkę odpowiednią do danego łańcuszka. Sprawdź, na co zwrócić uwagę.

Wygląd biżuterii

Bardzo duże znaczenie w dopasowaniu zawieszki do łańcuszka ma wygląd tych elementów biżuterii. Najbezpieczniej jest dobierać wyroby jubilerskie pod kolor. Jeśli zawieszka jest wykonana ze złota, dobierz do niej złoty łańcuszek. Analogicznie ze srebrem, aczkolwiek obecnie coraz więcej osób decyduje się na łączenie różnych kolorów metali szlachetnych. Należy jednak uważać, ponieważ nieumiejętne dopasowanie łańcuszka do zawieszki może wpłynąć negatywnie na wygląd biżuterii. Problem mogą stanowić dwukolorowe zawieszki – w takiej sytuacji zwróć uwagę, jakiego koloru jest więcej i pod niego dobierz łańcuszek. Nie kupuj dwukolorowych łańcuszków, ponieważ może to już być przesada, jeśli posiadasz zawieszkę zawierającą dwa lub więcej odcieni.

Nie bez znaczenia okazuje się również kształt zawieszki. Te elementy biżuterii są dostępne w wielu wariantach, co sprawia, że każdy może je wybrać zgodnie ze swoimi potrzebami i preferencjami. Należy jednak mieć na uwadze wygląd łańcuszka. Bogato zdobione, duże zawieszki nie pasują do dwukolorowych, fantazyjnych łańcuszków. Najlepiej będą one wyglądały w połączeniu z prostymi, minimalistycznymi łańcuszkami. Natomiast delikatne zawieszki w prostych kształtach możesz spróbować połączyć z nieco bardziej strojnymi łańcuszkami. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić i nie zepsuć efektu biżuterii.

Czy waga wyrobów jubilerskich ma znaczenie?

Dobierając łańcuszek do zawieszki, warto zwrócić uwagę również na wagę poszczególnych elementów biżuterii. Zgodnie z zasadami jubilerskimi, waga łańcuszka powinna być podobna do wagi zawieszki. Ciężki, masywny łańcuszek może bowiem przysłonić delikatną, prostą zawieszkę, przez co nie będzie ona widoczna. Z kolei duża, bogato zdobiona zawieszka będzie wyglądała nienaturalnie na delikatnym, cienkim łańcuszku. Z tego powodu waga wyrobów jubilerskich ma duże znaczenie podczas dobierania łańcuszka do zawieszki.