MIKOŁAJKOWY RABAT -15% EXTRA z kodem: MK

Jak dobrać optymalną długość naszyjnika celebrytki?

19-10-2023

Każda kobieta chciałaby poczuć się wyjątkowo. Dodatki są istotnym elementem kreacji uroczystego stroju. Naszyjnik celebrytka to ekskluzywna ozdoba szyi, dzięki której można wyglądać niczym gwiazda z czerwonego dywanu. Niemniej jednak, aby wywołać takie wrażenie, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii – między innymi na optymalną długość naszyjnika. Podpowiadamy, czym się kierować, dobierając ten rodzaj biżuterii.

Rozważ swoje proporcje ciała

Przy doborze długości naszyjnika celebrytki warto wziąć pod uwagę proporcje swojego ciała. Kobiety o niższym wzroście powinny postawić na krótsze modele, sięgające maksymalnie do linii biustu. Dzięki temu nie tylko wysmuklą sylwetkę, ale także wydłużą szyję. Z kolei panie o wyższym wzroście mogą pozwolić sobie na dłuższe naszyjniki, sięgające nawet do linii talii. Taki wybór pozwoli im na zaakcentowanie swoich proporcji, a także na zrównoważenie sylwetki.

Uwzględnij kształt twarzy

Wybierając długość naszyjnika celebrytki, warto także zwrócić uwagę na kształt swojej twarzy. Panie o owalnym kształcie twarzy mogą eksperymentować z różnorodnymi długościami biżuterii. W przypadku kwadratowej czy prostokątnej twarzy warto postawić na nieco dłuższe naszyjniki, które złagodzą jej kształt i optycznie ją wysmuklą. Natomiast osoby z sercowatym kształtem twarzy powinny wybierać naszyjniki o długości do linii dekoltu, dzięki czemu proporcje twarzy zostaną zachowane.

Dobór materiałów i kolorów

Kwestią, na którą warto zwrócić uwagę przy wyborze naszyjnika celebrytki, jest również dobór materiałów i kolorów. Pamiętaj, że im wyższy karat złota lub szlachetniejsza biżuteria, tym bardziej prestiżowy będzie wygląd. Naszyjniki ze srebra czy złota pozwalają na stylowe zestawienia z ciekawymi kamieniami szlachetnymi, takimi jak diamenty, szafiry czy rubiny. W przypadku kolorystyki warto postawić na klasyczne połączenia – złoto z białym lub żółtym kamieniem oraz srebro z niebieskim czy czerwonym.

Jak dopasować długość naszyjnika do stroju?

Dopasowanie długości naszyjnika do stroju jest bardzo ważne, aby całość wyglądała schludnie i elegancko. Istnieją pewne zasady, które warto przestrzegać, żeby uzyskać pożądany efekt. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na rodzaj dekoltu w stroju. Jeśli masz do czynienia z głębokim dekoltem, postaw na dłuższy naszyjnik, ładnie go uzupełniający. Natomiast w przypadku wysokiego dekoltu lub kołnierza lepszym rozwiązaniem będzie krótszy naszyjnik, który nie będzie konkurował z resztą stroju.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest długość samej szyi osoby noszącej naszyjnik. Osoby z długą szyją mogą pozwolić sobie na większe naszyjniki, które uwydatnią tę cechę fizyczną. Natomiast w przypadku krótkiej szyi lepiej postawić na mniejsze i krótsze naszyjniki, optycznie wydłużające szyję. Ważną kwestią jest również sam styl naszyjnika. Cienki i delikatny łańcuszek będzie dobrze wyglądał zarówno na casualowej bluzce, jak i na eleganckiej sukience wieczorowej. Z kolei łańcuszek z dużymi koralikami może być idealny do stylizacji boho lub festiwalowych.

Czy okazja ma znaczenie w przypadku dopasowania długości naszyjnika?

Długość naszyjnika jest bardzo ważnym aspektem w zakupie biżuterii, ponieważ wpływa na to, jak dobrze naszyjnik pasuje do osoby, która go nosi. Dlatego tak ważne jest dopasowanie długości biżuterii do szyi i dekoltu. W przypadku bardziej formalnych wydarzeń, takich jak wesela czy bankiety, dobór długości naszyjnika może zależeć od charakteru i stylizacji sukienki lub garnituru. Dobrym wyborem byłby naszyjnik o długości do szyi lub nieco dłuższy, co pozwoli na znakomite podkreślenie dekoltu.

Okazja może mieć znaczenie w przypadku dopasowania długości naszyjnika. Choć w ogólnym rozrachunku najważniejsze jest przede wszystkim to, aby długość biżuterii była odpowiednia do kształtu szyi i dekoltu, a także do charakteru i stylizacji ubrania. W ten sposób naszyjnik może stać się nie tylko ozdobą, ale również dopełnieniem stylizacji, podkreślając wyjątkowość i indywidualny styl osoby, która go nosi.