MIKOŁAJKOWY RABAT -15% EXTRA z kodem: MK

Jak nosić zegarki?

20-07-2022

kobieta zakłada zegarek na rękę

Zegarek to modna i ładna ozdoba, wykorzystywana jako element biżuterii. Do wyboru są zarówno zegarki eleganckie, które pasują na ważne okazje, jak i modele odpowiednie na co dzień czy do pracy. Niezależnie od tego, na jaki produkt się zdecydujesz, powinieneś wiedzieć, jak go poprawnie nosić. Istnieje bowiem kilka zasad dotyczących właściwego zakładania zegarków. Sprawdź, na której ręce i na jakiej wysokości nosić te elementy biżuterii.

Nad sposobem noszenia zegarka zastanawiają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Oczywiście zakładając ten element na co dzień, nie ma to większego znaczenia i można nosić go tak, jak wygodniej. Jednak wybierając się na przyjęcie czy nawet do pracy warto zadbać o poprawne założenie tego elementu biżuterii. Dawniej zegarki były przeznaczone głównie dla mężczyzn, którzy nosili je na lewym nadgarstku. Z czasem te praktyczne ozdoby zaczęły być wykorzystywane również przez kobiety.

Na którym nadgarstku nosić zegarek?

Od dawna panuje przekonanie, że zegarek powinno się nosić na lewym nadgarstku. Standardowe modele są przystosowane właśnie do takiego noszenia, ponieważ mają układ sprzyjający zakładaniu ich właśnie na lewą rękę. Jest to bardzo praktyczne, zwłaszcza dla osób praworęcznych, ponieważ noszenie zegarka na prawym nadgarstku mogłoby utrudniać wykonywanie niektórych czynności. Istnieją również modele odpowiednie do noszenia na prawym nadgarstku, przeznaczone przede wszystkim dla osób leworęcznych. Wybierając sposób noszenia tego elementu biżuterii, weź pod uwagę nie tylko to, jak lepiej będzie się prezentował, ale również swoją wygodę.

Na jakiej wysokości powinien znajdować się zegarek?

Gdy zdecydujesz, na którym nadgarstku będziesz nosić zegarek, pomyśl o wysokości, na jakiej będzie się znajdował. Nie określają tego żadne zasady, więc masz pełną dowolność. Najlepiej wypróbuj zakładanie zegarka w różnym częściach nadgarstka, co pozwoli Ci znaleźć miejsce idealne dla Ciebie. Kieruj się przede wszystkim własnymi preferencjami oraz komfortem. Zegarek to rodzaj ozdobnej biżuterii, ale nie można zapominać także o jego funkcji praktycznej. Spraw więc, by jego noszenie było wygodne.