CELEBRUJ DZIEŃ KOBIET -20% EXTRA Z KODEM: MARZEC

Jaką wybrać biżuterię na komunię?

29-04-2022

łańcuszek, komunia

 

Pierwsza Komunia Święta to bardzo ważny moment dla każdego dziecka, a także jego rodziców. Z tej okazji często organizowane są przyjęcia, w których uczestniczy cała rodzina, a niekiedy nawet znajomi. Jeśli zastanawiasz się, co podarować dziewczynce lub chłopcu w tym dniu, pomyśl o biżuterii. Jest to uniwersalny prezent, z którego na pewno ucieszy się każde dziecko. W poniższym tekście podpowiadamy, jaki wyrób jubilerski wybrać na tę okazję.

Zaproszenie na przyjęcie związane z Pierwszą Komunią Świętą zazwyczaj wiąże się z koniecznością zakupu odpowiedniego prezentu. Ostatnio dużym zainteresowaniem cieszą się gadżety elektroniczne. Jeśli jednak jesteś tradycjonalistą i chcesz podarować dziecku piękną pamiątkę, postaw na wysokiej jakości biżuterię. Wyrób jubilerski będzie mógł towarzyszyć obdarowanej osobie przez wiele lat, a może nawet do końca życia. Jest to świetny pomysł na prezent szczególnie w przypadku najbliższych dziecka. Biżuterię najczęściej wręczają rodzice, rodzice chrzestni oraz dziadkowie.

Z jakiego materiału wybrać biżuterię dla dziecka?

Pierwsza Komunia Święta to bardzo ważna okazja. Nietaktem jest więc wręczenie słabej jakości biżuterii, która szybko się uszkodzi i nie będzie można jej nosić. Zdecydowanie lepszym pomysłem okazuje się wybranie złotej lub srebrnej biżuterii. Wyroby wykonane ze szlachetnych kruszców wyróżniają się nie tylko dużą wytrzymałością i odpornością na różne zniszczenia, ale również niesamowitym pięknem. Robiona z nich biżuteria zachwyca swoją elegancją, dzięki czemu okazuje się odpowiednia na różne okazje. Złoto jest droższe od srebra, ale też bardziej wartościowe. Dlatego zdecydowanie lepiej sprawdza się na Pierwszą Komunię Świętą. To jednak nie oznacza, że dla dziecka nie można wybrać srebrnej biżuterii. Takie wyroby również ładnie wyglądają i są wytrzymałe.

Co dokładnie podarować z okazji Pierwszej Komunii Świętej?

Bogaty wybór biżuterii sprawia, że może być trudno wybrać odpowiedni wyrób dla dziecka. Należy jednak pamiętać, że nie są to już maluchy, tylko dojrzałe dzieci, w związku z czym większość produktów okaże się odpowiednia. Bardzo dużo dziewczynek na pewno ucieszy się ze złotych kolczyków, które można nosić na co dzień, ale przede wszystkim na uroczyste wyjścia. Ciekawą propozycję stanowią też łańcuszki. Są to odpowiednie wyroby zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Do nich możesz dopasować medalik lub krzyżyk. Takie dodatki świetnie sprawdzają się, jeśli biżuteria ma być prezentem z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Na szczególną uwagę zasługują medaliki przedstawiające Jezusa lub Matkę Boską. Pamiątka w postaci takich wyrobów na pewno pozostanie z dzieckiem na długo.