Kupuj jeszcze taniej -10% extra RABATU z kodem: WAKACJE

Jakie kolory i znaczenie mają ametysty?

01-07-2021

Ametysty to piękne minerały, które można spotkać w wielu różnych częściach świata. Zachwycają swoją niepowtarzalną barwą, a także zastosowaniem. Są chętnie wykorzystywane do produkcji biżuterii, ponieważ świetnie się prezentują i świadczą o elegancji. Przypisuje się im ciekawe znaczenie, z którym warto się zapoznać przed zakupem wyrobów z ametystami. W poniższym wpisie przedstawiamy charakterystykę tych minerałów.

Cechą wyróżniającą ametysty jest przede wszystkim barwa. Najczęściej spotykane są w odcieniach fioletu. Można znaleźć te minerały zarówno w kolorze jasnofioletowym, jak i ciemnopurpurowym. Ich barwa zależy przede wszystkim od światła. Co ciekawe – zmieniają swój odcień po podgrzaniu. Są w stanie uzyskać różne barwy: od brązu nawet do zieleni. Jest to bowiem zależne od miejsca pochodzenia konkretnego kamienia. Niepowtarzalne barwy minerałów sprawiają, że cieszą się one dużym zainteresowaniem. Bardzo popularne są pierścionki z ametystem, które zachwycają swoim urokiem i elegancją.

Właściwości fioletowych kamieni

Ametystom przypisuje się bogate znaczenie. Ich magiczne właściwości są znane już od bardzo dawna, ale i dziś wiele osób zwraca uwagę na symbolikę przy zakupie biżuterii z tymi minerałami. Nazywane są kamieniami harmonii oraz relaksu. Okazuje się bowiem, że zapobiegają bezsenności i zapewniają zdrowy, a także spokojny sen. Ponadto pomagają zwalczać różne problemy, tłumią negatywne emocje i niwelują stres. Warto mieć je przy sobie podczas ważnych egzaminów czy ciężkiego dnia w pracy lub szkole. Ametysty są pomocne również w walce z różnymi nałogami. Łagodzą wszelkie napięcia emocjonalne i pozwalają na podejmowanie właściwych decyzji.

Te fioletowe kamienie mają również właściwości zdrowotne. Przyczyniają się do poprawy samopoczucia i łagodzą bóle głowy oraz migreny. Oprócz tego sprzyjają koncentracji i ułatwiają przyswajanie wiedzy. Pomagają również zrozumieć samego sobie i rozwijają intuicję. Okazują się też bardzo ważne w związkach, ponieważ zapewniają harmonię między dwoma osobami darzącymi się uczuciem, a także usuwają wszelkie problemy intymne. Dzięki nim można liczyć na przyjemną atmosferę nie tylko w sypialni, ale także całym domu.