Kupuj jeszcze taniej -10% extra RABATU z kodem: WAKACJE

Jakie kolory ma złoto?

02-07-2021

 

Złoto wyróżnia się bogatą kolorystyką. Najczęściej spotykane jest w odcieniach żółtego, ale ostatnio cieszy się dużą popularnością również w innych barwach. Klienci bardzo chętnie zamawiają biżuterię wykonaną ze złota różowego, białego, a nawet niebieskiego. Uzyskanie niepowtarzalnych kolorów jest możliwe za pomocą dodania do niego odpowiednich domieszek. W poniższym wpisie podpowiadamy, w jaki sposób uzyskuje się różne barwy złota.

Wyroby jubilerskie to produkty przeznaczone nie tylko dla kobiet, ale również dla mężczyzn. Panowie chętnie noszą biżuterię lub kupują ją dla swoich ukochanych. Każdy więc powinien sobie zdawać sprawę, że wybierając produkty wykonane ze złota, ma pełną dowolność, jeśli chodzi o kolorystykę. Jeszcze do niedawna popularne były wyłącznie wyroby z żółtego złota. Dzisiaj dużym zainteresowaniem cieszy się również złoto białe, różowe, a także w innych odcieniach. Jego bogaty wybór sprawia, że każdy może indywidualnie dopasować je do własnych potrzeb. Jest to kwestia indywidualna, gdyż nie każdemu pasuje taka sama barwa.

W jakich kolorach można kupić złotą biżuterię?

Wyroby jubilerskie są dostępne w różnych odcieniach złota. Jest to możliwe dzięki domieszkom, które dodaje się do produkcji biżuterii. Złoto jest bardzo miękkim metalem szlachetnym, w związku z czym wyróżnia się delikatnością. Z tego powodu nie nadaje się do wyrobów jubilerskich, jeśli nie zostaną do niego dodane inne metale. Wykorzystanie wyłącznie złota mogłoby sprawić, że biżuteria szybko ulegnie uszkodzeniu. Byłaby ona podatna na zarysowania oraz wgniecenia, a także inne uszkodzenia czy nawet pękanie. Domieszki odpowiednich metali sprawiają, że wyroby są bardziej wytrzymałe i ładniej się prezentują. Dzięki nim możliwa jest również zmiana barwy złota.

Złote obrączki ślubne, naszyjniki, bransoletki, a także inne wyroby można kupić w kolorach:

  • żółtym – uzyskuje się go poprzez połączenie złota z miedzią oraz srebrem, pięknie komponuje się z różnymi kamieniami szlachetnymi,
  • białym – do jego produkcji wykorzystuje się białe metale, czyli np. pallad. Aby nadać biżuterii srebrzysty efekt, należy pokryć ją warstwą rodu, świetnie wygląda w połączeniu z kamieniami szlachetnymi o chłodnej barwie,
  • różowym lub czerwonym – pozyskiwane za pomocą domieszek miedzi. Świetnie prezentują się z kamieniami szlachetnymi o ciepłej barwie.

Możliwe jest również uzyskanie innych, mniej popularnych kolorów złota. Dużym zainteresowaniem cieszy się m.in. złoto niebieskie, które powstaje po połączeniu z żelazem oraz niklem. Natomiast do produkcji złota zielonego wykorzystuje się srebro. Na uwagę zasługuje również złoto fioletowe, które stanowi połączenie z glinem.