CELEBRUJ DZIEŃ KOBIET -20% EXTRA Z KODEM: MARZEC

Prezent na rocznice z brylantem

13-08-2018

,,Złoto i brylanty mają cichą wymowę, która wzrusza serce kobiety mocniej niż najpiękniejsza mowa” – tak pisał William Szekspir i z pewnością jest w tym coś prawdziwego. Brylanty są jednymi z najcenniejszych kamieni szlachetnych, a biżuteria nimi ozdobiona jest znakomitym pomysłem na prezent na kolejną rocznicę ślubu.

Prezent z brylantem – dlaczego warto?

Rocznica ślubu jest doskonałą okazją do wyrażenia i podkreślenia swoich uczuć do ukochanej osoby. Brylant będzie trafionym prezentem, gdyż ze względu na swoją trwałość, twardość i czystość symbolizuje wieczną, nieprzemijającą miłość. Do tego jest jednym z ulubionych kamieni kobiet, który w wyjątkowy sposób potrafi dodać elegancji. Podkreśli każdą stylizację, gdy mieni się zjawiskowym blaskiem oraz niepowtarzalnymi barwami.

Prawdziwy brylant – jak go rozpoznać?

Zwykle brylantami nazywamy każdy rodzaj oszlifowanych kamieni, lecz tak naprawdę status brylantu mają diamenty o szlifie brylantowym. Ten rodzaj obróbki wymyślono już w XVII wieku i uznawany jest za szczyt kunsztu w dziedzinie obróbki kamieni. Pełny szlif brylantowy powinien mieć minimum 58 skosów: 33 w koronie i 25 w podstawie. Zwykle klasyczne szlify brylantowe stosuje się w diamentach, stąd tak często myli się je z brylantami. O wyjątkowości i jakości brylantu decydują 4 główne czynniki: masa, czystość, barwa i kolor.

Naszyjnik z brylantem na rocznicę

Naszyjniki z brylantami są niezwykle kunsztowne, zwłaszcza jeśli na prezent wybierzemy kolie. Te najbardziej eleganckie są ekskluzywne i sprawdzą się najlepiej na wyjątkowe okazje. Z pewnością będzie to drogocenny prezent, który na zawsze pozostanie w pamięci naszej ukochanej. Alternatywą dla kolii może być naszyjnik z zawieszką z brylantem, który śmiało będzie można nosić również do stylizacji na co dzień, np. do pracy, na spotkanie ze znajomymi czy do teatru.

Pierścionek z brylantem

Z okazji kolejnej rocznicy ślubu – zwłaszcza tej ,,okrągłej” – wiele panów decyduje się podarować swojej wybrance pierścionek z brylantem. Jest to doskonała okazja na odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz wspomnienie młodzieńczych lat. Biżuterie marki Swarovski i Pandora w swojej ofercie mają pierścionki z diamentami – o różnych barwach i kształtach do wyboru. Możemy skusić się na te ulubione przez naszą partnerkę. Pierścionek z brylantem będzie doskonałym elementem biżuterii i na pewno będzie dobrze komponował się z pierścionkiem zaręczynowym i obrączką.

Kolczyki z brylantem na rocznicę

Wiele pań nie przepada za noszeniem biżuterii na co dzień i zazwyczaj zakłada wyłącznie w kolczyki. Możemy zatem znaleźć je dla niej z brylantem. Na pewno dodadzą elegancji i być może staną się początkiem przygody z częstszym noszeniem biżuterii przez naszą kobietę. Warto także wybrać biżuterię z połączonych materiałów, np. brylanty z innymi kamieniami szlachetnymi czy też złote kolczyki z brylantami i perłami.

Jeśli z bogatej oferty biżuterii z brylantami nie potrafimy się zdecydować na jeden model, warto zapytać o pomoc sprzedawcę – czy to w sklepie stacjonarnym czy internetowym jak np. fugart.pl. Oprócz fachowej porady otrzymamy tam również najwyżej jakości biżuterię, poświadczoną certyfikatami autentyczności oraz elegancko zapakowaną jako prezent w cenie produktu.