Z jakiego materiału wybrać bransoletę?

16-04-2021

złota, srebrna bransoletka

Bransoletki wykonywane są z wielu różnych materiałów, dzięki czemu każdy może znaleźć wśród nich swój ulubiony model. Ten rodzaj biżuterii jest odpowiedni nie tylko dla kobiet, ale również dla mężczyzn. Coraz więcej panów decyduje się na noszenie skórzanych, szerokich bransoletek. Duża różnorodność materiałów, z jakich może powstać bransoletka, powoduje, że bez problemu dopasujesz ją do konkretnej stylizacji bądź okazji. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze sposoby na produkcję tej biżuterii.

Złoto oraz srebro

Bardzo popularne są damskie i męskie bransoletki wykonane ze złota oraz srebra. Wyróżniają się one wysoką jakością, dzięki czemu można je nosić przez długi czas. Złoto to metal miękki i rozciągliwy, co sprawia, że nie ulegnie zniszczeniu nawet podczas złych warunków atmosferycznych. Jest odporny na różne uszkodzenia, w związku z czym tak chętnie wytwarza się z niego biżuterię. Wyroby jednak nie powstają z samego złota – podczas produkcji wykorzystuje się również inne metale, np. srebro czy pallad. Złote bransoletki są chętnie wybierane na prezent.

Na uwagę zasługują także wyroby ze srebra, które stapia się z innymi metalami, ponieważ jest ono zbyt miękkie, by wykonana z niego biżuteria mogła być wystarczająco trwała. Często dodaje się do niego miedź lub rod. Srebrna biżuteria też jest odpowiednia na prezent, ale chętnie kupowana jest do użytku codziennego, ponieważ kosztuje mniej niż wyroby ze złota.

Inne materiały do produkcji bransoletek

Nie tylko kobiety, ale również mężczyźni chętnie uzupełniają swoje stylizacje bransoletkami. Panowie najczęściej wybierają ten rodzaj biżuterii w wersji sportowej. Dużą popularnością wśród nich cieszą się też męskie bransoletki skórzane, które pasują zarówno do eleganckich, jak i luźnych ubrań. Kolejnym materiałem wykorzystywanym do produkcji wyrobów jest stal szlachetna. Jej dużą zaletę stanowi to, że jest twarda i bardzo łatwo można ją polerować, a także to, że wykazuje odporność na korozję. Spotykana jest w postaci różnych stopów.