DZIEŃ DZIECKA -20% EXTRA z kodem: KIDS

Złote czy srebrne - jakie kolczyki wybrać?

14-11-2022

złote kolczyki

W sklepie jubilerskim można znaleźć tak duży wybór kolczyków, że niektórzy mają problem z dopasowaniem odpowiednich produktów. Klienci najczęściej zastanawiają się między biżuterią złotą a srebrną. Niezależnie od tego, na jaki model się zdecydujesz, na pewno będziesz zadowolona. W poniższym tekście podpowiadamy jednak, czym się kierować, podczas wyboru materiału, z jakiego są wykonane kolczyki. Dzięki tym wskazówkom poczujesz się pewniej w trakcie zakupów.

Do wyboru są zarówno złote, jak i srebrne kolczyki – tylko od Ciebie zależy, na jakie się zdecydujesz. Warto mieć w swojej szkatułce oba modele, aby zawsze móc dopasować je do stylizacji czy okazji. Biżuterię jak najbardziej powinno się dopierać do ubrań oraz innych dodatków. Warto brać pod uwagę również to, gdzie się wybierasz. Na ważne wyjścia zazwyczaj lepiej sprawdzają się kolczyki złote, natomiast na co dzień częściej są wybierane modele srebrne. Wszystkie z nich cechuje jednak wysoka jakość i piękny wygląd.

Dopasowanie kolczyków do typu urody

Podczas wyboru odpowiednich dla siebie kolczyków weź pod uwagę także typ urody. Jak się okazuje, ma on bardzo duże znaczenie! Właściwie dopasowana biżuteria może podkreślić Twoje atrakcyjne cechy.

Modele złote są polecane przede wszystkim dla ciepłych typów urody, określanych również jako wiosna i jesień. Pierwszy z nich wyróżnia delikatna, oliwkowa karnacja, często towarzyszą jej piegi, natomiast włosy są w kolorze blondu, rude lub jasno-brązowe. Z kolei jesień ma celę porcelanową lub również oliwkową, zazwyczaj też piegi, a na włosach pojawiają się rude refleksy.

Z kolei kolczyki srebrne pasują głównie dla zimnych typów urody, wśród których są lato i zima. Pierwszy z nich cechuje mleczna karnacja, blond lub jasno-brązowe włosy oraz jasne oczy. Natomiast drugi z typów wyróżnia się chłodnym odcieniem cery, ma ciemne włosy i intensywny kolor oczu.